wirtualnaporada.pl

Wstępna konsultacja z wirtualną asystentką — jak się na nią przygotować?

Zrobiłeś to. Wziąłeś sprawy w swoje ręce. I zdecydowałeś się na współpracę z wirtualną asystentką. Co teraz? Przed Tobą wstępna konsultacja. To 15-30 min rozmowy dzięki, której możecie wstępnie określić swoje oczekiwania wobec siebie. To ważna rozmowa dla obu stron. Ponieważ jest to również czas na zweryfikowanie czy na pewno pojawi się między wami nić porozumienia i czy warto angażować się w tę współpracę.

Zrób listę zadań do oddelegowania

To jest ten moment kiedy powinieneś zastanowić się jakie zadania możesz oddelegować. Dlatego zarezerwuj sobie pół godziny. Usiądź i spokojnie przeanalizuj ostatni tydzień swojej pracy.

Zastanów się:

  • jakie zadania są dla Ciebie najbardziej czasochłonne
  • które zadania nie muszą być wykonane przez Ciebie
  • jakich zadań nie lubisz robić
  • co sprawia Ci trudność
  • pomyśl, czy są zadania, których nie wykonałeś, bo brakowało Ci na nie czasu. Może możesz je oddelegować ?
  • pomyśl o zadaniach, które wykonujesz cyklicznie, np. na koniec miesiąca

Zapisz wszystkie zadania, które pojawią się w Twojej głowie. A następnie zapytaj o nie asystentkę, nawet jeżeli nie ma ich w ofercie. Może się zdarzyć, że będzie ona chciała poszerzyć zakres swoich usług o daną umiejętność.

Zapisz wszystkie pytania, jakie masz

Pewnie przejrzałeś już nie raz stronę wybranej przez siebie osoby do współpracy. Zrób to jednak jeszcze raz. Zapisz wszystkie wątpliwości, jakie masz i dopytaj o nie podczas rozmowy. Koniecznie zajrzyj również do zakładki oferta. Być może znajdziesz tam jeszcze dodatkowe zadania, o które będziesz mógł uzupełnić swoją listę zadań do oddelegowania.

Opowiedz o swojej firmie

Zastanów się, co warto powiedzieć wirtualnej asystentce o sobie i o Twojej firmie np. jaką branżą się zajmujesz, dla jakich klientów pracujesz. Ważne jest, aby poznała ona specyfikę Twojej pracy. Opowiedz, co jest dla Ciebie największym problem. W jakich zadaniach potrzebujesz największego wsparcia.

Rady od Wirtualnej Porady

Teraz jesteś już świetnie przygotowany do rozmowy ze swoją potencjalną wirtualną asystentką. Wykorzystaj swoją listę zadań i pytań podczas wstępnej konsultacji. Sprawdź, czy nić porozumienia między wami będzie wystarczająca, aby gra była warta świeczki. Jeżeli zdecydujesz się, na współpracę z asystentką koniecznie podpisz umowę o współpracę z klauzulą poufności.

I ciesz się z nowego etapu. Z nowego wyzwania. Tak. To będzie wyzwanie. Zwłaszcza jeżeli do tej pory nie miałeś żadnego doświadczenia z delegowaniem. Ale kiedy się dotrzecie, poznacie swój sposób pracy i zaufacie sobie nawzajem, poczujesz niesamowitą ulgę. I będziesz się zastanawiał, dlaczego tak długo zwlekałeś z decyzją o delegowaniu zadań.

Życzę Ci, aby Twoja decyzja była dla Ciebie początkiem fajnej i wartościowej współpracy.

Jeżeli rozmowa nie poszła po Twojej myśli, a wybrana przez Ciebie asystentka nie spełniła Twoich oczekiwań, nie zniechęcaj się. Poszukaj innej osoby. Bo warto. Warto zadbać o siebie i swój biznes.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.